Dlaczego „ludziom u władzy” zależy na tym, abyś się bał?

Właściwie, nie tylko ludziom u władzy. Niektóre systemy religijne również bazują na ludzkim lęku. Pytanie dlaczego. Do czego jest im potrzebny nasz lęk?

Nie wiem, czy zwróciłeś już uwagę na tematy poruszane w tzw. programach informacyjnych. Przytłaczająca część z nich niesie ze sobą negatywne emocje, które mają bezpośredni wpływ na nasze życie. Ba, ostatnie cztery lata to czas „Wielkiego Kryzysu”. Jak ci się kojarzy słowo „kryzys”? Wywołuje w tobie radość, czy coś zupełnie przeciwnego? Jak to jedno słowo wpłynęło na Twoje życie? Czy przypadkiem nie masz problemów z finansami? Nie ograniczasz swoich wydatków ze strachu przed „niepewną” przyszłością? A może słowo „Kryzys” spowodowało, że zacząłeś w ogóle bać się przyszłości? Zupełnie niewinnie stałeś się i stajesz się ciągle niewolnikiem lęku i strachu. Jesteś nim owładnięty.

Tylko po co ktoś zadawałby sobie tyle trudu, aby wywołać w Tobie te nieprzyjemne stany emocjonalne?

1. Stan lękowy w organizmie zawsze wywołuje stres. Nieodreagowany stres prowadzi do chorób. Jeśli zachorujesz kupujesz leki, tym samym przyczyniasz się do wzrostu PKB. Nie bez znaczenia jest też to, że „konwencjonalne leki „lecząc” przyczynę schorzenia odbijają się negatywnie na innych organach, de facto pogarszając twój stan zdrowia.

2. Stan lękowy zawsze wyzwala w nas instynkt walki i ucieczki zmniejszając naszą inteligencję. Będąc pod wpływem lęku nie myślisz logicznie, nie jesteś w stanie podejmować trafnych decyzji oraz korzystać ze swojej wyobraźni, która pełni u człowieka rolę kreatora rzeczywistości.
W latach 20 ubiegłego stulecia Charlesa Baudouin z Jean Jacques Institute we Francji przeprowadzali ze studentami następujący eksperyment:

„Weź arkusz białego papieru, mniej więcej 60 cm x 60 cm. Narysuj okrąg, tak duży na ile wymiar papieru pozwoli, następnie narysuj linie poziomą i oznacz lewy koniec A a prawy B. Teraz narysuj linię pionową w okręgu i górę oznacz C a dół D. Weź ołówek i przywiąż do niego nic długości około 20 cm a na jej końcu mały ciężarek, około 10 dkg. Teraz przejdźmy do dowodu.
Połóż papier na stole, stój pionowo i trzymaj to wahadło powyżej papieru w miejscu, gdzie przecinają się linie. Teraz pomyśl o linii A – B, ale nie poruszaj się. W kilka minut wahadło zacznie poruszać się tam i powrotem wzdłuż linii A – B. Teraz pomyśl o linii C – D. Wahadło przestanie poruszać się w poziomie i zacznie się wahać pionowo wzdłuż linii C – D.
Teraz przestań całkowicie myśleć o liniach i skoncentruj się na okręgu. Wahadło zacznie wykonywać ruch kołowy.
A teraz pomyśl, że to wahadło porusza się szybciej i szybciej, że prawie nie możesz go zatrzymać. Ruch stanie się tak szybki, że trudno ci będzie to widzieć.
Teraz myśl, że zupełnie się nie porusza. Wahadło zatrzyma się!
Jeśli chcesz by to wahadło poruszyło się, ono nawet nie drgnie.”

W tych eksperymentach Baudouin stwierdził, że im wyższy był poziom inteligencji studenta tym szybciej osiągał rezultaty. Ci studenci, których mentalność była na niższym poziomie potrzebowali dużo więcej czasu, a w niektórych przypadkach w ogóle nie było rezultatów.

3.Nie mając dostępu do swojego kreatora rzeczywistości nie możesz zmienić swoich uczuć, które, już na dobre zadomowiły się w Tobie. Jak wiesz są nimi lęk i strach. Teraz będą się pojawiać w większości Twoich sytuacji życiowych. Dlaczego? Bo uczucie, jakie wytwarzasz są Twoją prywatną modlitwą, która zawsze zostaje spełniona. Odczuwając lęk, dostajesz jeszcze więcej lęku. Twoje życie powoli zmienia się w udrękę. Łatwo Tobą manipulować. Jesteś podatny na sugestie. Będziesz robił wszystko, żeby pozbyć się lęku. Im więcej się będziesz starał, tym większy lęk będziesz odczuwał.

4. Państwa i religie kontrolując tylko poziom lęku swoich populacji utrzymują całe rzesze swoich obywateli w „ryzach”. Osoba pozbawiona lęku jest osobą: wolną, twórczą, kochającą i miłującą życie, mającą własne zdanie, nie poddaje się manipulacji, jest w stanie sama tworzyć swoją rzeczywistość, zawsze dostaje to, czego chce, zna swoją wartość, jest niezależna i inteligentna, wolna od poglądów i opinii innych. Odpowiedz sobie teraz na pytanie: Czy taką osobą łatwo rządzić i sterować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *