Co to jest przekonanie i dlaczego jest takie ważne?
To zbiór wszystkich myśli jakie masz o sobie samym, w które dozgonnie wierzysz i nawet o tym nie wiesz, że je masz a tym bardziej, że w nie wierzysz.. Wszystko, co mówisz i robisz opiera się właśnie o ten zbiór, ponieważ wszystko musi być i jest ze sobą spójne. To co mówisz i robisz, musi być spójne z tym co o sobie myślisz. W przeciwnym wypadku powstanie konflikt, a każdy konflikt kończy się katastrofą. Zazwyczaj jest tak, że konflikt wygrywa strona silniejsza. Jak jest w tym przypadku ?
Zdolności przetwarzania świadomego umysłu to 2000 bitów informacji na sekundę w porównaniu do 4 bilionów bitów na sekundę umysłu podświadomego.
Jeśli TY masz jakiś cel ( świadomy umysł), z którym podświadomy umysł się nie zgadza ( nie jest z nim spójny), zgadnij który umysł zwykle wygrywa rywalizację ? Cyfry nie pozostawiają złudzeń. Nie masz najmniejszych szans w starciu z podświadomością.
Z punktu widzenia prawdy absolutnej wszystko, co pojawia się w ludzkim umyśle nie jest prawdą. To tylko jej nieudolne interpretacje, lustrzane, bardziej lub mniej zdeformowane odbicia. Zbiór myśli jest tylko zbiorem myśli, jeśli traktujesz go właśnie w taki sposób. Najczęściej jest jednak tak, że każdą myśl, którą mamy w głowie zasilamy potężną energią, którą każdy z nas jest obdarzony w równym stopniu, wiarą.
Każde wypowiedziane przez Ciebie, czy mnie słowo, czy zdanie jest przesiąknięte naszą wiarą, naszą energią, dzięki której ono zaczyna żyć w Twojej głowie, jak i głowach twoich słuchaczy. Każdy z nas usilnie wierzy w to, co mówi, w przeciwnym wypadku nie wypowiedzielibyśmy ani jednego słowa. Nasze słowa niejednokrotnie przekuwają się w działanie a ono ostatecznie w efekt końcowy,w zrealizowany cel. Jak widzisz to, w co wierzysz ma cholerne znaczenie i wywiera całkowity wpływ na twoje życie.
Czasami jedno nieświadome przekonanie: np. do niczego się nie nadają, nic w życiu nie osiągnę, na nic mnie nie stać…determinuje wszystkie działania jednostki czyniąc jej życie wręcz nie do zniesienia, albo inaczej, czyniąc je dokładnie takim, jakim je widzi dana jednostka.
Uważasz, że życie jest nie do zniesienia ?” No problem.” Dostaniesz mnóstwo sytuacji, które z uporem maniaka będą potwierdzać twoją opinię na temat życia. itd. itp.
Jeśli dostrzeżesz schematy, które notorycznie powtarzają się w Twoim życiu i wyłuskasz z nich przekonania, które nimi sterowały…możesz się nim przyjrzeć, rozebrać na czynniki pierwsze i zastąpić je jakimiś pozytywami przekonaniami, które będą miały zbawienny wpływ na twoje dalsze życie.
Sprawy nieco się skomplikują, jeśli nie zauważysz schematów. Na pozór wszystko gra, ale wszystko wychodzi jak zawsze. Niewątpliwie twoje plany niweczy podświadomość ( obecnie najszybciej działający komputer na świecie) a ściślej mówiąc – przekonanie, które jest dla naszej podświadomości tym, czym program komputerowy dla komputera.
Ponieważ nasz biologiczny komputer ma takie oprogramowanie, jakie ma, działa dokładnie tak, jak oczekuje od niego program. Nie można winić podświadomości za to, że działa najlepiej jak potrafi w oparciu o przekonania, których nie jesteś świadomy. Należy dotrzeć do tych przekonań i zastąpić je innymi.
Jak to zrobić?
Podzielę się z Tobą jednym z najlepszych sposobów jakie znam.
Jeśli chcesz poznać swoje nieświadome przekonania wypełnij składającą się z trzech części tabelę.
Mężczyzna | Kobieta | |
---|---|---|
B (+) | ||
A (-) |
Tabela 1. W górnej części tabeli B wymień pozytywne (+) cechy charakteru opiekuna płci męskiej, jak i żeńskiej. Pytania odnoszą się do wszystkich osób, które opiekowały się Tobą od czasów wczesnego dzieciństwa do 15 roku życia.
W dolnej części tabeli A wymień negatywne cechy charakteru tych samych opiekunów.
Wykonując tę część ćwiczenia patrz na te osoby tak, jak je postrzegałeś jako dziecko. Posługuj się pojedynczymi słowami, lub pojedynczymi zdaniami.
Czego najbardziej pragnales i potrzebowales od swoich opiekunow | |
---|---|
C |
Tabela 2. Używając pojedynczych słów lub krótkich zdań wymień to, czego najbardziej potrzebowałeś w dzieciństwie od swoich opiekunów. Tym razem odpowiadając na pytanie zrób to z perspektywy osoby dorosłej.
1. Twoje frustracje | 2. Jak poradziles sobie ze swoimi frustracjami? | |
---|---|---|
D |
Tabela 3. W tej tabeli opisz frustracje z okresu dzieciństwa i to, jak sobie z nimi poradziłeś. Stosuj pojedyncze słowa i krótkie zdania.
Jeśli wypełniłeś już tabelę uzupełnij poniższe zdania.
1. Czasami przyciągam do siebie ludzi, którzy są ( dokończ zdanie wykorzystując słowa z tabeli 1A)……………………….
2. Chcę, żeby byli ( dokończ zdanie wykorzystując słowa z tabeli 1B)………………….
3. …bo pragnę otrzymać ( dokończ zdanie wykorzystując słowa z tabeli 2C )……………………
4. Czasami wzbraniam się przed tym (dokończ zdanie wykorzystując słowa z tabeli 3 D2 )……………………………………..
Zdanie nr 1 pozwala Ci zrozumieć, że przyciągasz lub przyciągałeś w przeszłości ludzi z takimi cechami charakteru, które najmniej podobały Ci się w Twoich opiekunach z dzieciństwa.
Zdanie nr 2 pomaga Ci zobaczyć, że rzeczy, jakich oczekujesz od innych są często tymi samymi jakościami, które postrzegałeś jako dobre lub pozytywne u swoich opiekunów.
Zdanie nr 3 wskazuje Ci rzeczy, których najbardziej potrzebujesz i pragniesz z perspektywy dziecka. Ostatecznie odpowiedź na to pytanie wskazuje, że nawet teraz, kiedy jesteś już osobą dorosłą, wciąż poszukujesz tych samych rzeczy, które pragnąłeś otrzymać od swoich opiekunów – z tym, że teraz posługujesz się bardziej wyrafinowanymi sposobami na to, by je uzyskać.
Zdanie nr 4 jest tym, czego szukamy. Wskazuje ono, że świadomie możesz uciekać przed radością i osiągnięciami, które są możliwe do uzyskania, próbując zaspokoić swoje potrzeby przy zastosowaniu unowocześnionych wersji technik, których nauczyłeś się jako dziecko.